Με συντριπτική πλειοψηφία, άνω του 98% των παριστάμενων μετόχων, εγκρίθηκαν από τη Γενική Συνέλευση της ναυτιλιακής το σχέδιο συγχώνευσης δια απορρόφησης από την Attica Group και η συγχώνευση των δυο εταιρειών.
Παρέστη το 64% των μετόχων της εταιρείας.
Η Γ.Σ. εξουσιοδότησε το Διοικητικό Συμβούλιο της Εταιρείας όπως προβεί σε κάθε αναγκαία ενέργεια για την κατάρτιση και τον ορισμό εκπροσώπου/ων της Εταιρείας για την υπογραφή της σύμβασης συγχώνευσης, κάθε σχετικής δικαιοπραξίας ή δήλωσης, και εν γένει για την ολοκλήρωση της συγχώνευσης.
* Δείτε αναλυτικά στη στήλη Συνοδευτικό Υλικό.
[penci_related_posts title=”Διαβάστε επίσης:” number=”8″ style=”list” align=”none” displayby=”cat” orderby=”random”]